tesettür tunik

Vücut Detaylarına Uygun Tesettür Tunik Nasıl Seçilir?

Vücut Detaylarına Uygun Tesettür Tunik Nasıl Seçilir?

Moda dünyasında her geçen gün birbirinden farklı parçalar vitrinlerde boy göstermektedir. Tesettür dünyasında da bu durum böyledir. Tesettürlü kadınların her zaman tercih ettiği tesettür tunik modelleri farklı tasarımlarıyla moda dünyasına şekil vermektedir. Ancak mankenin üzerinde duran model giyinen kişiye her zaman yakışmayabilir. Bu sebeple tunik seçiminde vücut tipine dikkat etmek en az modaya uymak kadar önemlidir.

Kolların, bacakların, belin ve kalçanın birbiriyle olan uyumu kadınların vücut tipi hakkında belirleyici unsurlar olmaktadır. Kadınların güzel giyinmesi güzel görünmek için yeterli unsur sayılmaz. Bununla birlikte vücut tipine uygun niteliklerde giyinmek de önem taşımaktadır. Peki tunik modelleri seçilirken vücut tipine göre nasıl giyinmeli?

Salaş ve Kısa Modeller

Kadınlar tesettür tunik seçiminde salaş ve kalçanın çok aşağısında bitmeyen modelleri tercih ediyorsa elma tipi vücuda sahip olmalı. Elma tipi vücuda sahip olan kadınlarda Göğüsler ve karın bölgesi diğer bölgelere göre daha yuvarlak ve kiloludur. Bu sebeple karın ve göğüs bölgesini kapatan salaş modeller oldukça avantaj sağlamaktadır. Ayrıca çok fazla bol ya da çok fazla dar olan tunikler olduğunuzdan daha kilolu görünmenize sebep olabilir.

Omuz Detayına Sahip Modeller

Omuzlardan vatkalı veya kalıp gibi duran binlerce çeşit tunik modeli mevcuttur. Bu modeller daha geniş omuzlu ancak ince belli kadınlarda etkili olmaktadır. Belin inceliği ile orantısız görünüme sebep olan omuz genişliği problemi bu şekilde çözülebilir. Ayrıca bele kemer takılmadığı taktirde daha naif ve şık bir görünüm kazanmak da mümkündür. Bazı kadınlar armut vücut tipine sahiptir. Yani kalçalar ve bel genişliği orantısız olup fazla kilolar kalçalarda toplanmıştır.Bu kadınlar da vatkalı omuz detayı tercih etmelidir. Çünkü bu vücut tipinde omuzlar ve göğüsler de dar durmaktadır.

Popüler Vücut Tipine Uygun Modeller

Kum saati vücut tipi her kadının hayal ettiği hatlardan oluşuyor. Bu vücut tipine sahip kadınlarda kalçalar ve göğüsler istenen genişliğindedir. Bel ise oldukça incedir. Orantı oldukça kalitelidir. Bu kadınlar, istedikleri tesettür tunik modelini tercih edebilirler. Seçtikleri model olumsuz bir görüntüye sebep olmamaktadır. Kum saati vücut tipine sahip kadınlar, salaş ya da dar modelleri tercih edebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir