tesettür abiye

Tesettürün Duru Ve Şık Güzelliği

Tesettürün Duru Ve Şık Güzelliği

Tesettür giyim, ülkemizde ciddi oranda fazla ve yaygınlaşmaya devam eden bir giyim türüdür. Tesettür giyim tarzını başörtülü bayanlar dışında saçları açık olan kişilerde tercih etmeye başlamıştır. Kadınlar için önemli olan şık, duru olmaktır.

Tekstil sektörü çok hızlı büyüyen ve çok seçeneği barındıran bir sektördür. İnsanlar günlük yaşamlarında dahi her zaman şık ve güzel olmak isterler. Bu isteklere cevap verebilmek için sektörün değişikliklere açık olması ve durmadan üretim yapması gerekir. Ülkemizde tekstil sektörü de bu isteklere hakkıyla cevap verebilecek durumdadır.

Tesettür abiye: Tesettür giyim konusu ise tekstil sektörüne daha sonra gitmiş bir kavramdır. Aslında var olan ama diğer giyim gruplarından isim olarak ayrılmış olan tesettür giyim bir marka haline dönüşmüştür. Tesettür giyim de yer alan tesettür abiye ise davetler, özel günler, doğum günleri gibi daha şık olmamızı gerektiren günlere hitap etmektedir. Tesettür abiye diğer tekstil ürünlerinden biraz daha farklı olarak daha fazla işçilik ve detay gerektirir. Kullanılan kumaşlar genelde daha kalın olduğu için bu ürünlere yapılan işlemler biraz daha özen ve dikkat ister.

Tesettür abiyeler nasıl kumaşlarla dikilir?

Tesettür abiyeler dantelli, saten, ,pek, pamuk, keten, tül gibi değişik türden kumaşlarla dikilebilir. Akla gelebilecek her kumaştan tesettür abiye bulma şansı vardır. Bu tür abiyeler genelde uzun kollu, etek boyu ayak bileğine kadar uzanan kıyafetlerdir.

Tesettür abiye denmesinin en önemli nedeni ise dikilen kumaşın renginden ve modelinden tasarlanmış başörtüsü çeşitlerinin olmasıdır. Oldukça güzel ve şık başörtüsü modeline piyasada rastlamak mümkün. Kişinin istekleri ve zevki doğrultusunda abiye dikimi tasarlanabilir. Genelde tasarım şeklinde olan bu abiyelere istenilen değişiklikler yapılması imkanı vardır.

Özel günlerde daha çok tercih edilen bu tesettür abiye eklenen detaylar son derece şık ve duru bir güzellik katmaktadır. Etek ucuna, koluna işlenebilecek boncuklar, yine abiyelerin çeşitli kısımlarına eklenebilen taşlar sayesinde göz alıcı bir görünüme kavuşmak kaçınılmazdır.

Tesettür elbiseler dikilen kumaşların özelliğine göre tül detaylarla, dantel eklemelerle, simli başörtüsü ucu veya etek ucu işlemeleri ile harika bir abiyeye dönüşüm yapılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir