tesettür kaban

Tesettürlü Kadın İçin Kaban Nasıl Olmalı ?

Tesettürlü Kadın İçin Kaban Nasıl Olmalı ?

Kış aylarında büyük rağbet gören ve herkesin ihtiyacı olan kabanlar, mümkünse yaz aylarında alınmalı. Yaz ayları içerisinde indirime giren kışlık kıyafetler, karlı alış verişler yapmamızı sağlar. Büyük indirimlerden alınan kabanlar, kışın iki katına çıkabilmektedir. Bu nedenle bütçeyi düşünüp, doğru kararlar almakta fayda var.

Tesettürlü Kadın İçin Kaban Nasıl Olmalı?

Tesettürlü kadınlar için, tesettür kaban oldukça önemlidir. Kış aylarında kendini gösteren bu kabanlar, kumaş olarak kalın ve mutlaka astarlı olmalı. Kalın kaşe kabanlar sayesinde, soğuklarda üşümenin önüne geçebilir. Astar olması itibariyle vücudun daha sıcak kalmasına olanak sağlamış oluruz.

Uzunluk olarak maksi boy tesettür kaban tercih edilmeli. Bu sayede bacak kısımlarını da sıcak tutmuş olur ve daha az üşümeyle kışı tamamlamış oluruz. Boy olarak fazla uzun olmasını istemeyen kişiler, kendi tercihlerine göre seçim yapabilir. Biraz daha kısa olup yeterince sıcak tutan kabanlar da mevcuttur.

Renk Olarak Nasıl Bir Tercih Yapılmalı?

Renk olarak, üzerinde çok fazla renk olmayan tesettür kaban tercih edilmeli. Biraz daha sade, şık ve asil duran kabanlar düşünülmeli. Bu tür kabanlar tercih edilirse seçilen şallar ile uyum sağlama olasılığı artmış olur. Çünkü tesettürlü kadın için uyum biraz daha zordur. Bunu kolaylaştırmakta kişinin kendi elindedir. Hem işimizi kolaylaştıracak, hem de güzel görünmemizi sağlayacak kabanlar tercih etmeli. Sonradan pişman olmanın önüne geçmeliyiz.

Ne Tür Kabanlar Mevcut?

Klasik ve spor kaban olmak üzere iki çeşit kaban türü vardır. Kişi hangi kaban türüne yatkınsa onu tercih etmeli. Ona göre uygun kombini hazırlamalıdır. Klasik kaban, spor kabanlara göre biraz daha sade, içerisinde çok renk barındırmayan, boy olarak biraz daha uzun kabanları ifade eder.

Spor kabanlar ise, biraz daha şişme mont tarzında, üzerinde kabartmalar olan, boy olarak kısa ve uzunu bulanan, kaban türünü ifade eder. Spor kabanlarda şapka göze çarpar. Bu da satın alan kişi için büyük avantaj sağlar. Şapka sayesinde başımızı soğuğa karşı korumuş olur, hastalıkların önüne set çekmiş oluruz.

Tesettürlü kadınlar için iki kaban türü de oldukça kullanışlıdır. Kişi kendi zevk ve beğenilerine göre bir tercih yapıp, herhangi birini tercih edebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir