tesettür giyim

Tesettür Takım Elbise Kombini Nasıl Oluşturulur?

Tesettür Takım Elbise Kombini Nasıl Oluşturulur?

Tesettür takım elbise modelleri özellikle iş hayatında aktif şekilde rol alan bayanların tercih ettiği modellerden birisidir. Takım elbise modelleri genellikle etek ve uzun kollu bir ceketten oluşabildiği gibi bazen bir pantolon ve uzun ceketten de oluşabilmektedir.

 

           Tesettür takım elbise modellerinde kombin seçenekleri oldukça sınırlı olmakla birlikte riskten de uzak tercihler yapılabilir. Çünkü takım elbiseler aynı renk ve deseni içeren modellerden oluştuğu için sadece isteğe bağlı olarak ceket ya da kullanılan etek farklı modellerle değiştirilebilir. Fakat böyle bir durumda da kıyafet takım elbise niteliğini kaybetmektedir. Tesettür takım elbise modellerinde kombinler aksesuarlarla renklendirilebilir. Kombin altına tercih edilen model ve renkteki ayakkabı ya da eşarp kombini tamamlama da oldukça yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra takım elbisenize uyacağını düşündüğünüz renklerde bir fular da kombin seçenekleri arasında yer almaktadır.

 

Tesettür Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

           Tesettür takım elbise modelleri rahat gibi görünse de bazen kullanım açısından rahatsızlık verebilmektedir. Özellikle daha önce kısa ceket modelleri ya da etek kullanmayan bayanlar gün boyunca takım elbise içerisinde oldukça konforsuz bir gün geçirebilirler. Bu nedenle, mutlaka takım elbise seçimlerinde öncelikli olarak rahatlığınızı koruyacak modelleri seçmeye özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra özellikle iş hayatında olan bayanlar seçimlerinde kumaş türüne de dikkat etmelidir.

 

Çok terletmeyen, vücut ısısını muhafaza eden ve fazla sert yapıdaki kumaşları tercih etmemelidir. Yumuşak ve pamuklu kumaşlar gün boyu rahat etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, farklı kombin seçeneklerini bir arada kullanmayı tercih eden kişiler de renk ve desen açısından dolaplarını göz önünde bulundurarak seçim yaparsa, evdeki kıyafetlerle daha kolay şekilde kombin elde edebilir.

 

Tesettür Takım Elbise Beden Ölçüleri Nasıl Seçilmelidir?

 

           Tesettür modellerinde takım elbiseler ya da diğer farklı modeller tesettürlü bayanlar için üretildiğinden biraz daha bol bir duruş sergilemektedir. Bu nedenle, takım elbiseleri kendi beden ölçülerinize göre tercih etmeniz kıyafetin duruşu açısından daha önemlidir. Beden ölçülerine göre bol ya da dar takım elbiseler hem rahatlık açısından uygun olmayacak hem de kıyafetin gerçek formunu yansıtmada eksik kalacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir