tesettür kap

Tesettür Kap, Peki Nasıl?

Tesettür Kap, Peki Nasıl?

Tesettür kap modelleri son dönemin en çok ilgi çeken moda parçalarından birisi olmaktadır. Bunun en büyük sebepleri arasında ise kullanımının son derece rahat olması ve dış giyimde her türlü kombinasyon ile rahatlıkla kullanılabilir olması olmaktadır.

Kap modellerinin bu kadar çok olması ve çok fazla alanda kullanılması seçim yapılırken zorlanılmasına sebep olabilmektedir. Bu sebeple seçilirken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar ise şu şekilde özetlenebilir.

Kapları Seçerken Mevsimlere Dikkat Ediyor musunuz?

Kapların en büyük özelliklerinden birisi her mevsimde rahatlıkla kullanılabilir olmalarıdır. Bunu da farklı kumaşlar ile üretilebilmeleri sebebi ile gerçekleştirebilmektedirler. Bu sebeple sizlerde kap seçiminizi yaparken mevsime uygun olan kumaşlardan tercih etmelisiniz. Yaz ve ilkbahar aylarında kullanacağınız kaplar için tercih edeceğiniz kumaşlar keten ya da şifon gibi ince kumaşlar olurken; kış ayları için tercih edeceğiniz kaplar ise triko gibi daha kalın kumaşlardan tercih edilmelidir.

Kap Seçerken Bedeninize Dikkat Ediyor musunuz?

Tesettür kap seçerken yapılan en büyük hatalardan birisi de sahip olunan bedenden çok daha büyük bedenlerin seçilmesi olmaktadır. Bu bir hatadır, çünkü tesettür giyimde kullanılan kalıplar zaten normal kalıplardan çok daha geniş olmaktadır. Bedeninize uygun seçilen bir kap omuzlarınıza ve bedeninize tam olarak oturup istediğiniz güzel görünüme kavuşabilirsiniz.

Giyim Tarzınızı Gerçekten Biliyor musunuz?

Kapların bu kadar çok tercih edilmelerinin sebebi birden fazla kombinasyon ile rahatlıkla kullanılması olmaktadır. Bu sebep ile kap alırken hangi tarzda giyimi sevdiğinizi iyi bir şekilde belirlemelisiniz. Gardırobunuzda bulunan parçalar ile uyum içerisinde olması sizi gereksiz harcamalardan kurtaracaktır. Ayrıca dolabınızda bulunan parçalar ile uyumlu olması sizi çok daha şık gösterecektir.

Gerçek Kaliteli Ürünler Seçiyor musunuz?

Kap seçerken dikkat edilmesi önemli noktalardan birisi de seçilecek olan kapların kaliteli kumaşlardan ve dikişlerden üretilmiş olması olmaktadır. Kumaşının sağlam olması yıkamalara, ütülemelere ve hava şartlarına daha çok dayanacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca dikişlerin ve kullanılan aksesuarlarında kaliteli olması kapları uzun süreli kullanımı sağlayacaktır.

Özellikte internet üzerinden yapılan tesettür kap alış verişlerinde bu noktalara dikkat edilmesi son derece önemli olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir