43

Tesettür Kap Modellerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür Kap Modellerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür kap modelleri tayt ya da pantolon üzerine giyilebilen ve tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilen giyim türlerinden biridir. Tesettür kap modelleri yaz ve bahar aylarında rahatlıkla kullanıldığı için kap modeli seçilirken öncelikle kumaş türüne ve kumaş özelliklerine dikkat edilmelidir. Kesinlikle, kap kumaş türü terletmeyen ve vücut ısısını olması gerektiği kadar muhafaza eden pamuklu kumaştan üretilmiş olmalıdır. Bu özellik sayesinde hem bayanlar rahatlıkla kap modellerini kullanabilir hem de pamuklu kumaşın sağlıklı yapısından faydalanabilir.

 

Tüm bu hususların dışında kişinin tarzına ve zevkine göre de fark kap modelleri bulunmaktadır. Zevk ve beğenileri ön plana çıkartılarak tercih edilen kap modelleri kombin aşamasında daha zarif görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, tesettür kap modellerin çoğu zaman uzun modeller olmakla birlikte kişilerin boy ölçülerine göre ayarlanabilmektedir. Bayanlar, kap modellerinde ne çok uzun ne de çok kısa modelleri tercih etmelidir. Aksi halde, model formunu kaybedecek ve şıklık aşamasında sınıfta kalacaktır.

 

Boy Ölçülerine Göre Tesettür Kap Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

 

           Tesettür kap modellerinde doğru boy ölçüsü seçilen kıyafetinde doğru şekilde taşınmasına yardımcı olur. Bu nedenle, özellikle kap modeli tercih edilecekse öncesinde kendi boy ölçülerinize göre bir ayarlama yapmalısınız. Tesettür kap modellerinde doğru boy ölçüsü genel olarak bilek hizasının biraz üst kısmıdır. Bu hizada biten kap modelleri hem doğru bir model hem de şık bir model olarak kabul edilmektedir. Özellikle, kısa boylu bayanlar mutlaka kap modeli tercihlerinde kendi boylarına uygun model bulamazlar ise alt kısımlardan kestirerek, doğru boy ölçütlerine sahip olmalıdır.

 

Tesettür Kap Modelleri Nasıl Kombinlenir?

 

Tesettür kap modelleri bayanların bahar ve yaz aylarında bir dış giyim olarak tercih ettikleri modeller arasındadır. Bu yüzden, dış görünüşünüzü en kolay şekilde seçtiğiniz kap modeli ile ortaya çıkartabilirsiniz. Renk ve model seçimi kişiden kişiye göre değişerek farklılık gösterse de kombin aşaması doğru uyarlamalar ile yapılmalıdır. Mutlaka tarzınıza uygun aksesuarlar ile kombin yapmalısınız. Kap modeli spor, klasik ya da düz bir modelse mutlaka seçilen ayakkabı, çanta ve eşarp modelleri de kap modeli ile uyum göstermelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir