tesettür kap

Tesettür Kap Modelleri Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tesettür Kap Modelleri Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Son yılların tesettür giyimde trend olan tesettür kap, diz hizasında biten ve ince kumaşlar ile üretimi sağlanan tesettür dış giyim ürünüdür. Kap modelleri birçok renk ve desenlere sahiptir. Tesettür kaplar daha çok bahar ve yaz mevsimlerinde tercih edildiğinden dolayı daha canlı renkler ile tasarlanarak satışa sunulmaktadır. Tesettür kap modellerinde birçok model bulunmaktadır. Kap modelleri içerisinde belden büzgülü ve ya kemerli, fermuarlı ve ya düğmeli, düz ya da çizgi desenli, bol ve dökümlü, kol boyu tam ya da yarın ve dar kesimli olmak üzere pek çok model kapsamında üretilmektedir.

 

Tesettür Kap Ve Tesettür Pardesü Arasındaki Fark Nedir?

 

Tesettür dış giyim seçeneklerinden olan kap modellerinin kullanımı oldukça yaygındır. Kadınlar tarafından çoğu zaman kap ve tesettür pardesü modelleri karıştırılmaktadır. Tesettür pardesüler ayak bileğine kadar uzanan tesettür dış giyim parçasıdır. Etek boyu uzunluğu tesettür kabı pardesüden ayırmaktadır. Bunun yanı sıra pardesülerin yazlık ve kışlık olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Fakat kap modelleri yalnızca yaz mevsiminde giyilebilmektedir. Kap modelleri pardesüden farklı model ve çizgilere sahiptir. Kap modelleri jean ve ya pantolonlar ile kombinlendiğinde hem daha şık hem de daha modern bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

 

Tesettür Kap Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Bütün giyim parçalarını satın alırken olduğu gibi tesettür kap satın alırken de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Her etek boyu diz altında olan tesettür dış giyim ürünü kap değildir. Yaz mevsimine uygun pardesü modelleri arasında da etek boyu diz altında olan modeller mevcuttur. Dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise kişinin bedenine uygun kap modelini tercih etmesi gerekir. Kap modeli ne çok bol ne de çok dar olmalıdır. Normal beden ölçüsüne göre seçim yapılmalıdır. Kap modeli tercih ederken kesimine de dikkat etmek gerekir. Dar kesim kap modelleri normal beden ölçüsünü yansıtmadığından dolayı muhakkak denenerek satın alınmalıdır. Dikim hatası olan ürünlerden mümkün oldukça uzak durulmalıdır. Dikim hatası ürünler giyildiği zaman ortaya çok durmayan bir görüntü çıkmaktadır. Canlı renkler ile üretilen kap modelleri özellikle genç tesettürlü kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir