146

Tesettür Giyim Kombinlerinde Sezon Yenilikleri Nelerdir?

Tesettür Giyim Kombinlerinde Sezon Yenilikleri Nelerdir?

Tesettür giyim her geçen gün daha fazla kadın tarafından tercih edilen bir alandır. Bu yüzden de modacılar tesettür giyimde kullanılan moda detayları konusunda daha hassas davranmakta ve tesettürlü kadınların kendilerine özgü görünümlerini günümüz moda trendleri ile buluşturacak kombinler ortaya çıkartmak için yoğun bir şekilde çalışmaktadırlar. Tesettür giyim kombinlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar ve sezon yenilikleri aşağıdaki unsurları barındırmaktadır:

 

– Kuşak kullanımı:

 

Elbiselerden tuniklere, kabanlardan yeleklere kadar tüm tesettür giyim parçalarında bu sezon yoğun bir kuşak kullanımı bulunuyor. Dünya modasında olduğu gibi tesettür modasında da yer verilen kuşak detayları, ürünlerin sahip olduğu özelliklere göre değişmekte. Kıyafetlerde kuşak detayına yer vermek için bazı moda unsurları konusunda bilgi sahibi olmak doğru tercihler yapmanıza yardımcı olacaktır. Örneğin kuşaklar elbiselerin renginden farklı bir renge sahip olmalı ve ön plana çıkmalıdır. Bunun yanı sıra kuşakların üzerinde payet, işleme ve ışıltı gibi detaylara yer verilmesi trend görüntüyü arttıracak bir unsurdur. Elbiselerde tercih edilen kuşakları farklı bağlama stilleri ile birlikte kullanmak görüntünüzü hareketlendirmenize ve farklı bir tarz yansıtmanıza yardımcı olacak olan anahtarlardan birisidir.

 

– Dantel detayları:

 

Tesettür giyim parçalarında dantel detaylara sahip ürünlere kombinlerde yer vermek, sezonun tesettür şıklığı adına önemli bir detaydır. Geçtiğimiz sezon hayatımıza hızlı bir şekilde giren dantel detaylar, bu sezon da popülerliğini sürdürmekte ve kadınların romantik bir şıklık yaratmalarına yardımcı olmaktadır. Kıyafetlerin üzerinde kullanılan dantel detaylar ana renkten farklı bir renkte kullanılarak ön plana çıkartılmalı, dantelin incelikleri gözler önüne serilerek şık bir görünüm pekiştirilmelidir.

 

– Triko ürünler:

 

Triko ürünler kış aylarının vazgeçilmez ürünleri arasında olsa da bu sezon tüm dünyada bir moda detayı olarak karşımıza çıkıyor. Tesettür giyim kombinlerinde triko ürünlere yer vermek hem kış aylarını sıcacık geçirmenizi hem de aynı zamanda trend bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Trikolar üst giyimde tercih edilebileceği gibi, pantolon, etek ve elbiselerde de rahatlıkla kullanılabilir. Triko kombinleri oluştururken tercih edilen renklerin diğer giyim parçaları ile uyumlu olması, çeşitli aksesuarlar ile görüntünün tamamlanması ve triko görüntüsünün ön planda tutulması önemli noktalardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir