TESETTÜR elbise

Tesettür Elbisede Son Trend Neler?

Tesettür Elbisede Son Trend Neler?

Tesettür giyinmeyi tercih eden kadınların en çok rahat ettikleri kıyafetlerin başında tesettür elbise gelmektedir. Kombin oluşturmak konusunda da kadınlara kolaylık sağlayan elbiseler, 2019 koleksiyonlarıyla adeta göz dolduruyor diyebiliriz.

Tesettür Elbise Modellerinde Neler Moda?

Markaların koleksiyonlarında her daim yerini alan tesettür elbise modelleri, farklı tarzlara ve zevklere sahip kadınların gardıroplarını süslemeye devam ediyor.

2019 sezonunda moda olan elbise modelleri şöyle;

Önden düğmeli elbiseler: Bu elbise modelleri her zaman moda diyebiliriz. Hem giyim açısından rahatlığı bakımından hem de salaş kesimiyle spor şık bir model olarak yer almaktadır.
Kruvaze kesim elbiseler: Kimono tarz da denilen kruvaze kesim elbiseler, kumaş seçimi de dökümlü olduğu zaman çok şık bir model olarak göze çarpmaktadır.

Fırfır detaylı elbiseler: Tesettür elbiselerin kollarında, etek kısımlarında kullanılan fırfır detaylar elbiselere hem hareketlilik hem de şıklık katmaktadır. Fırfırlı elbise modelleri farklı tarz seven kadınların beğenebileceği modeller arasında yer almaktadır.

Tesettür Elbise Modellerinde Hangi Kumaşlar Kullanılmaktadır?

Kadınların severek giydikleri elbise modellerinde artık tril tril duran kumaşlar daha çok tercih edilmektedir. Eskiden sadece gece kıyafetlerinde kullanılan kumaşlar, günümüz modasında artık günlük kıyafetlerde de ilk sırada tercih edilmektedir. Bu kumaşlara örnek olarak şifon kumaşlarla tasarlanan tesettür elbise modelleri, farklı bir hava estirmektedir diyebiliriz. Ayrıca şifon kumaştan tasarlanan elbiseyi gündüz giyebileceğiniz gibi gece ansızın bir davete de katılabilmeniz mümkündür.

Şifon kumaşların yanı sıra viskon, polyester pamuk karışımı kumaşlar ve yaz aylarının vazgeçilmezi keten kumaşlar da elbise modellerinde kullanılan kumaşlar arasında yer almaktadır.

Tesettür Elbiseler Nasıl Kombinlenebilir?

Tesettür elbiseleri kombinlemek diğer kıyafetlere göre daha kolay diyebiliriz. Elbisenin altına giyeceğiniz ayakkabı seçimiyle spor veya şık bir kombin oluşturmak sizin elinizde…

Kruvaze elbiseler: Özellikle kruvaze elbise modellerinin altına hem spor ayakkabı hem de stiletto ayakkabılar çok yakışmaktadır. Spor ayakkabıyla giyeceğiniz elbiseleri, sırt çantası ya da hasır portföy çantalarla kombinleyerek spor şıklık yapabilirsiniz.

Fırfır detaylı elbiseler: Bu model elbiseyi sadece stiletto ayakkabı ile kombinlerseniz daha şık bir uyum yakalayabilirsiniz.

Önden düğmeli elbiseler: Bu tarz elbise modelleri spor ayakkabılarla daha güzel kombinlenebilmektedir. Eğer elbisenin kumaşı da keten kumaş ise tam spor şıklık temsilcisi diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir