tesettür elbise

Tesettür Elbise Tercihleri

Tesettür Elbise Tercihleri

Son zamanlarda trent olan giyinme modelleridir. Şıklığı ile zarafeti ile göze hitap eden bir giyinme modelidir. Önceleri seçenek tercihi çok olmayan tesettür elbise modellerinde şimdi hemen her yerde her çeşidine rastlamak mümkündür.

Tesettür Elbise Kullanım Alanları Nelerdir?

Tesettür Elbise hayatın her alanında kullanılan bir giyim tarzıdır. İş yerinde, ev ziyaretlerinde, piknik vs. gibi yerlerde doğru seçim yapmak şartı ile kullanım alanı geniş giyinme tarzıdır. Seçim yapılan yere göre spor, klasik, abiye görünümlü, bazen bütün elbise olarak, bazen de bir kaç parça halinde kullanılan modeller bütünü bir giyinme tarzı olarak bilinmektedir.

Tesettür Elbisede genel seçim nasıl olmalıdır?

Tesettür elbisede genel seçim adına uygun olmalıdır. Tesettür adabına uygun olarak vücut hatlarını meydana çıkarmadan, vücudu sarıp sarmalamadan, uzunluk ayarının uygun şekilde seçilmesi önemlidir. Vücut hatları, fiziki özellikleri, ve ten rengine giden renk tonu doğru seçimi ile en doğrusunu bulmak daha kolay olacaktır. Ardından da kişinin zevk ve giyim tarzına göre şık bir tesettür elbise seçmek kalır.

Tesettür Elbise seçiminde vücut hatları önemli midir?

Kesinlikle önemlidir. Çünkü her kadının vücut hatları farklıdır Göz renginden tutulup, ten rengine boy uzunluğu, kısalığı, kilo mevcudu dahilinde seçim yapılmalıdır. İşte burada şıklığı, zarafeti yakalamak istersek seçimlerde iyi olunmalıdır. Havuç tipi vücutlar, armut tipi vücutlar, ince ve uzun olmak, minyon olmak, kilolu olmak, Göğüs ve kalça kısmı büyük olan fizikler gibi birçok vücut şekilleri mevcuttur.

Tesettür elbisede çeşitler mevcut mudur?

Tek parça modeller, parça modeller (gömlek, etek, pantolon, eşarp, şal, yelek ) gibi parçalar tesettür elbise kombininde mevcuttur.

Tesettür Elbisede doku, dikiş, kumaş önemli midir?

Tesettür elbisede görsellik önemli olduğu kadar kumaşın dikişi, dokusu, yapısı gibi özelliklerinde kaliteli olması gerekir. Kumaşın özellikle naylon karışımının az olması en belirgin özelliğidir. Kumaşın dokusunun yanı sıra iyi bir moda evi tarafından dikişinin göze hitap edecek şekilde kumaşın modelini göstermesine müsaade edecek şekilde kullanılması önemlidir.

Tesettür Elbisede moda önemli midir?

Belki de en önemsiz olanı tesettür elbise anlamında budur. Kumaş kaliteli olduğu taktirde doğru renk ve kullanım uyumu ile her zaman şık olmak işten bile değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir