tesettür abiye

Tesettür Abiyelerde Doğru Tercih Yapmak

Tesettür Abiyelerde Doğru Tercih Yapmak

Tesettür abiye, hanımların; kutlama, düğün, nişan, mezuniyet gibi zamanlarda giyinmiş oldukları en gösteriş içeren kıyafetler şeklinde tanımlanabilir. Kadınlar, bu vakitlerde birbirinden güzel abiyeleri giyerek, tarzlarını yansıtmış olurlar. Aslen her kadın başka kadınlar içinde en güzel ve en dikkat çekici olmayı isterler. Bu yüzden tercih yapılırken tarza uyumlu olan son moda modellerin, tasarımların ve renklerin tercih edilmesi oldukça önemlidir.

Gösterişli Olan Abiye Tasarımları

Tesettürlü kadınlar; sıfır yakalı, uzun kollu, uzun etekli veya balıkçı yaka abiye tasarımlarını kullanmaktadırlar. Son zamanların en modern abiyelerin başında payetli ve kadife modeller olduğunu söylemek mümkündür. Kadife biçimde üretilen bu senenin modası piliseli abiyeler çok tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra bol kesimli etek veya balık etekler de en çok tercih edilenlerin arasında yer almaktadır. Kadife olan abiyeler adına; pelerinli, sade, pul ve payet süslemesi bulunan, kadife kemerli veya kuşaklı, bolero modelli, bebe yakalı, önü düğmeli olan, taş baskısı bulunan, şifon kuyruklu, incili, fırfırlı gibi pek çok model bulunmaktadır.

Payet Kıyafetlerde Tesettür Tasarımları

Payetli tesettür abiye tasarımları, bireyi gecedeki en gözde kişisi yapacaktır. Bu modeller ışıl ışıl tasarlanmakta olup, boydan pullu modellerin dışında sadece üst kısmı payet işlemeli olan sadece ön kısmı işlemeli, payet çiçek işlemesi gibi tasarımlarda bulunuyor. Simli olan tesettür abiye modelleri için en az payetli elbiselerde olduğu kadar göz alıcı olduğu söylenebilir. Simli elbiselerin sade olmasının dışında; dantel detaylı, payet işlemeli, taşlı, incili, payet işlemeli gibi şık süslemelere yer vermek mümkün. Dantelli abiyeler adına pek çok abiye modeli de asil ve dikkat çekici şekilde üretilmektedir.

Abiyelerde Kombineler Nasıl Olmalı?

Tesettürlü kadınlar takıların yerine eşarp kullanır. Bu yüzden abiyelerin süslemesinde ya da renginde bir eşarp tercihi yapılmalıdır. Elbise sade ise parlak ve simli eşarp kullanılacağı üzere gösterişliyse, ince işlemeleri ve süslemeleri olan abiyeler adına sade eşarplar da kullanılabilir. Ayakkabı biçiminde de topuklu stilettolar ve platformlar gibi ayakkabıların siyah renkler ile abiyeye uyumlu olacak renkte olanları tercih edilmelidir. Kombinelerin doğru parçalar ile yapılması görünüm için çok önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir