tesettür abiye

Tesettür Abiye Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tesettür Abiye Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Giyinmek insan için mutlak ihtiyaçlardan biridir. Ancak giyinirken İslami ölçülerde giyinmek önemli bir konudur. İslami giyim kurallarına uygun giyinmek ise vücut hatlarını gizleyen kıyafetler seçmekten geçmektedir. Bu tarz giyim ise tesettür giyim olarak tabir edilmektedir. Düğün, davet ve ya iş yemeği gibi önemli gün ve davetlerde giyinmek ayrı bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü özel davet ve günlerde giyinirken şık ve zarif görünmek ayrı bir öneme sahiptir.

İslami giyim anlayışını uygun giyinmek ve aynı zamanda da son derece şık görünmek isteyenler için tercih edilebilecek pek çok tesettür abiye modellerini günümüzde temin etmek son derece kolaydır. Bu durum muhafazakar giyim tarzını benimseyen insanlar açısından oldukça önemli bir konudur. Ancak her üründe olduğu gibi muhafazakar giyim parçası olan abiye alırken de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur.

İstenilen Nitelikte Abiye Seçeneğini Bulmak Mümkün Mü?

Oldukça yakın bir zamana kadar tesettürlü hanımlar genellikle hep tek tip giyinmek durumundaydılar. Bunun en önemli nedeni ise tesettür elbiselerde model çeşitliliğinin sınırlı olmasıydı. Günümüzde ise herkesin stiline, tarzına, rahatlığına ve inancına göre pek çok seçenek bulunmaktadır.

Artık yalnızca tesettür giyim üzerine odaklanmış ve işini mükemmel derecede iyi yapan pek çok kadın modacı bulunuyor. Sonuç olarak da artık tesettürlü hanımların en büyük problemi ; tarzına uygun elbise bulamamak değil, hangisini seçeneğin tercih edileceğine karar verememek olmaktadır. Bunların arasında tesettür abiye seçme konusu da yer almaktadır.

Tesettür Giyimde Abiye Tercihi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettürlü hanımların tesettür abiye tercihi yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken konu esasında giysinin tesettüre uygunluğu olmaktadır. Bir başka ifadeyle vücudu sarıp sarmalamayan, bedene yapışmayan, çok ince olup içini göstermeyen, giyecek olanın yaşına uygun kumaş türünden olmasına dikkat edilmelidir. Kısaca yapılan tercihin vücut hatlarını belli etmeyecek özellikte olmasına dikkat edilmelidir.

Adı üstünde tesettür giyim vücudu İslama uygun şekilde örtmektir. Bu nedenle tercih edilecek olan modelin çok dar olmamasına dikkat edilmesi önemlidir. Ancak salaş derecede de bol olan modeller tercih edilmemelidir. Yapılacak model seçiminin vücut şekline uygun ve kararında olmasına dikkat edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir