tesettür abiye

Tesettür Abiye Seçiminde Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Tesettür Abiye Seçiminde Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Özel gün ve gecelerde abiye giymek her kadının tercihleri arasındadır. Son dönemlerde moda tasarımcılar tarafından birbirinden farklı tasarımlara sahip abiyeler vitrinlerdeki yerini almış bulunmaktadır. Özellikle tesettürlü kadınlar için tasarlanmış abiyeler şık tasarımları ve muhteşem detaylarıyla ön plana çıkıyor. Ancak tesettür abiye tasarımlarını seçerken bazı hususları göz önünde bulundurmak şıklığından ödün vermeyen kadınların tercihi olmaktadır. Peki tesettürlü kadınlar abiye seçiminde hangi hususları göz önünde bulundurmalı?

Ten Rengi ve Abiye Uyumu

Kadınların abiye seçerken ten rengine uyan kombin oluşturmaları her zaman avantaj sağlamaktadır. Abiyeler farklı renk tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Son yıllarda asaletin simgesi olan siyah ve lacivert abiyeler de dikkatleri üzerine çekmektedir. Ancak koyu tene sahip olan kadınlarda bu renk ön plana çıkmamaktadır. Koyu tenli kadınlar, pudra veya buz mavisi simli modellerin tamamlayıcı gücünden faydalanabilir.

Açık tenli kadınlar, tesettür abiye seçiminde siyah ve lacivert gibi koyu renklerden faydalanabilir. Ayrıca vücuda oturan koyu renk tasarımlar fazla kiloların önünde set oluşturmakta ve daha narin bir güzelliğe kavuşmanızı sağlamaktadır.

Vücut Hatlarının Çizimine Uygun Tasarımlar

Moda dünyasında binlerce çeşit abiye modeli mevcut. Özellikle balık modeli abiyeler vitrinlerde boy göstermektedir. Ancak fazla kilolarınız varsa bu tasarım moda kurbanı olmanıza sebep olabilir. Bu sebeple abiye tasarımlarının seçiminde öncelikle vücudunuzu iyi tanımak gerekmektedir. Fazla kiloları basen bölgesinde toplanmış ancak bel bölgesi oldukça ince olan kadınlar için aşağı doğru genişleyen, bel hatlarının zarafetini ön plana çıkaran abiyeler tercih edilmelidir.

Kısa boylu kadınlar ise oldukça uzun olan abiye tasarımlarından faydalanarak, platform topuk desteği alabilir. Uzun abiye modelleri boyu daha uzun ve zarif göstermektedir. Ayrıca platform topuklar o kadar da göze çarpmadığı için gecenin en şık kadınları arasındaki yerinizi alabilirsiniz.

Kemer Detaylı Modelleri Kimler Tercih Etmeli?

Abiye modellerinde kemer detay en bilinenler arasındadır. Birbirinden şık ve gösterişli kemerler, kendinden kemerli tesettür abiye modelleri son dönemlerin modasıdır. Bu modeller daha çok ince bele sahip olan kadınlarda kendini göstermektedir. Bel bölgesinde kilo problemi olan kadınlarda yeterli etkiyi oluşturmadığı bilinen bir gerçektir.

Bel bölgesinde ciddi kilo problemi olan kadınlarda ise kemer tamamen etkisini yitirmektedir. Bu sebeple kadınlar kemer detaylı abiyeleri seçerken vücut tipini dikkate almaya özen göstermelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir