145

Tesettür Abiye Seçerken Hangi Sezon Trendleri Kullanılmalıdır?

Tesettür Abiye Seçerken Hangi Sezon Trendleri Kullanılmalıdır?

Abiye elbiseler özel günlerde kadınların güzelliklerini ön plana çıkartmalarına ve gecenin en şık kadını olmalarını sağlayan bir unsurdur. Abiye elbise seçimlerinde vücut tipinden sezon trendlerine kadar birçok unsur göz önünde bulundurulmalı, doğru kombinler oluşturularak abiye şıklığı arttırılmalıdır. Tesettür abiye seçimlerinde kullanılması gereken sezon trendleri ve moda detayları şunlardır:

 

– Desenli kumaşlar:

 

Abiye modasında bu sezon kendiliğinden desenli kumaşların kullanımı oldukça yoğun ve sezonun abiye trendleri arasında bulunmakta. Özellikle farklı iki renkte kullanılan desenlere sahip abiye kumaşları, kış aylarında olduğu kadar, yaz aylarında da popüler olacak. Başka hiç bir detaya gerek kalmadan istenilen hareketli görüntüyü sağlayan desenli kumaşlar ile tesettür abiye şıklığı kolaylıkla ortaya çıkartılabilir. Desenli kumaşlarda dikkat edilmesi gereken nokta ise desenlerin parlak ve çarpıcı bir görüntüye sahip olmasıdır. Bu sayede ışıldayan bir görünüme detaylara takılmadan sahip olabilirsiniz.

 

– İşlemeler:

 

Tesettür abiye elbiselerde sezonun diğer bir trendi ise elbiselerde kullanılan işleme detaylarıdır. Özellikle elbiselerin bel kısmında yoğunlaşan işlemeler sezonun abiye modasına yön veren unsur olarak ön plana çıkıyor. Elbiselerde kullanılan işlemeler kendine özgü bir desene sahip olabileceği gibi, çiçek desenlerinden de oluşabilir. Çiçek desenli işlemeleri tercih ederken, işlemelerin renginin elbisenin renginden farklı olmasına dikkat edilmeli, çiçek desenlerinin ön plana çıkması sağlanmalıdır. İşlemeler ile bir arada payet detayı da kullanılabilir ve elbisenin görüntüsüne zenginlik katılabilir.

 

– Renk tercihleri:

 

Tesettür abiye elbiselerin sahip olduğu detaylar kadar, renkleri de sezonun abiye şıklığına sahip olmanızı sağlayacak diğer bir önemli unsurdur. Abiye modasında bu sezon özellikle koyu mor rengi oldukça popüler ve kullanımı da aynı oranda yoğun. Sezon abiye şıklığını elde etmek için koyu mor tercih etmek ve bu rengi altın tonlara sahip detaylar ve takılarla tamamlamak doğru bir seçim olacaktır. Yeşil tonları da bu sezon abiye elbiselerde yoğun bir şekilde kullanılan diğer renk seçenekleri arasında bulunuyor. Koyu yeşil tonlarını altın rengi detaylarla tamamlamak ve ışıltıları ön plana çıkartmak sezon şıklığı adına gereklidir. Bordo, siyah ve kırmızı renkleri de abiye elbiselerde tercih edilebilecek diğer renk seçenekleri arasında yer almaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir