tesettür abiye

Tesettür Abiye Nasıl Kombinlenir?

Tesettür Abiye Nasıl Kombinlenir?

 

Tesettür Abiye Nasıl Kombinlenir

 

Tesettürlü kadınların önceden bulmakta zorlandığı abiyelerin, günümüzde her zevke ve her yaşa uygun modelleri bulunmaktadır. Günden güne kendini yenileyerek oldukça şık tesettür abiye modelleri üretilmektedir. Abiye seçimlerinde fiziğe ve yaşa uygun bir model seçilmesi oldukça önemlidir. Bunun dışında elbette abiyeye göre bir eşarp seçmek gerekir. Abiye modeli çok desenli ve dikkat çeken bir model ise eşarp sade tercih edilmelidir. Aksine elbise sakin bir model ise eşarbı daha göz alıcı olacak şekilde kombinlemek doğru olacaktır.

 

Dikkat edilecek başka bir detay ise ayakkabı ve takı seçimidir. Takı kullanmayı tercih etmeyen kadınlar için eşarplara takılacak küçük aksesuarlar üretilmektedir. Bunun dışında tesettür abiye modelleri üzerinde parlak taş ve inci detayları da kullanılmaktadır. Düz siyah abiye üzerine parlak taşların kullanıldığı modeller en sık tercih edilenler arasındadır. Son zamanların modası olan zümrüt yeşili abiyeler de ön plandadır. Ancak bu renk oldukça dikkat çekici olduğu için modelin sade seçilmesi doğru olacaktır. Kalın kemer askı detaylı ya da kaftan veya dantel kol bu renkteki modellerde tercih edilebilir. Bunun dışında siyah ve lacivert son zamanların en sık tercih edilen renkleri arasındadır. İnci detayı ve parlak taşlar ile süslenmiş tesettür abiye modelleri sade ve şık olmak isteyenlerin ilk tercihleri olmaktadır.

 

Tesettür Abiye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

 

Fiziğe ve yaşa uygun seçilmiş abiyeler kişiyi daha zarif ve şık göstermektedir. Fiziği biraz daha toplu olan kadınlar üste yapışan dar modellerden bir tık uzak durmalıdır. Bu tarz hanımların, daha sakin ve üzerinde fazla detay olmayan modeller seçmesi daha uygun olacaktır. Bel kısmına kadar dar olan ve A formunda, aşağı doğru inen modeller oldukça uygun olacaktır. Ayrıca bu kişiler parlak renk ve kumaş tercihi yapmamalıdır. Çünkü ışık yansıması ile kilo olduğundan daha çok görünecektir. Daha koyu tonlar ve sade modeller tercih edildiğinde kişiyi daha zarif gösterecektir. Bunun dışında şifon veya ince krep gibi akan kumaşlar tercih edilebilir.

 

Pul işlemeli, payetli süslenmiş ve balık model abiyeler daha zayıf kişiler tarafından tercih edilebilir. Saten veya kalın kumaşlar da zayıf kişiler için oldukça uygundur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir