144

Tesettür Abiye Modellerinde Aksesuar Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Tesettür Abiye Modellerinde Aksesuar Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Abiye kıyafetler zengin görünümleri ve detayları ile kadınların güzelliğini ortaya çıkartmalarını sağlayan, özel günlerini daha da anlamlı kılan parçalardır. Abiye kıyafet kombinlerinde yapılan bazı hatalar ne yazık ki kadınların karmaşık bir görüntü elde etmelerine ve şıklıktan uzaklaşmalarına neden olur. Tesettür abiye elbiseler kombinlenirken kullanılan diğer parçaların seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar şöyledir:

 

– Ayakkabı ve çanta seçimleri:

 

Tesettür abiye kıyafetleri tamamlayan ve şıklığı ortaya çıkartan en önemli aksesuarların başında ayakkabı ve çantalar gelmektedir. Günümüzde kadınların ne yazık ki şıklıklarını gölgeleyen ve en çok hata yaptığı konuların başında da yanlış ayakkabı ve çanta seçimleri geliyor. Ayakkabı ve çanta seçimlerinde göz önüne alınması gereken ilk nokta seçilen elbisedir. Eğer seçilen abiye elbisenin detayları yoğunsa ve hareketli bir görüntüsü varsa, ayakkabı ve çanta olabildiğince sade ve detaysız olmalıdır. Ayakkabı ve çantada bulunan detaylar ve hareketler görüntünüzün karışık ve yorucu olmasına yol açar. Ancak seçilen abiye elbise yoğun detay ve işlemelerden uzaksa, ayakkabı ve çantalarda detaylara istenildiği gibi yer verilebilir.

 

– Takı kullanımı:

 

Tesettür abiye elbiselerle birlikte kullanılan takılar, şıklığı tamamlamada yardımcı bir unsurdur. Ancak elbise üzerinde yoğun bir hareket varsa sadece yüzük kullanımı yeterli olacaktır. Sade abiye kıyafetlerde ise broş, bileklik, yüzük gibi aksesuarlar rahatlıkla bir arada kullanılabilir. Seçilen takıların renkleri ile elbise içerisinde bulunan detaylar ile uyum içinde olmalı, renk ve ton farklılıklarının ortaya çıkmasına izin verilmemelidir. Tesettür abiye elbiseler ile kolye kullanmak doğru bir seçim olmayacaktır. Çünkü tesettür abiye kıyafetlerin boyun kısımları yeterince hareketli ve gösterişlidir. Aynı zamanda boyun bölgesinde kolye kullanımı karışık bir görüntü ortaya çıkartır ve şıklığınızı engeller. Takı seçimlerinde sadelikten yana tercih yapmak elbiseyi ortaya çıkartmanıza yardımcı olur.

 

– Şal tercihleri:

 

Tesettür abiye elbiselerle birlikte kullanılan renkler genellikle elbiseler ile aynı renktedir. Ancak bu sezonun moda trendlerine baktığımıza farklı renklerin bir arada kullanımını oldukça fazla görüyoruz. Elbisenin içinde olan renklerden şal seçimleri gerçekleştirilerek görüntü zenginleştirilebilir. Bunun yanı sıra şallarda işleme veya ışıltı gibi detaylara yer verilmesi de oldukça popüler trendler arasında bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir