142

Spor Ve Klasik Giyimde Tuniklerin Önemi

Spor Ve Klasik Giyimde Tuniklerin Önemi

Tunik, tesettürlü bayanların hem gündelik hayatta çok sık tercih ettiği hemde iş hayatı ve davetlerde giyebildiği kullanım alanı oldukça geniş bir kıyafet türüdür.

 

Tunikler daha çok gençlerin tercih edebildiği bir kıyafet olarak görülürdü. Fakat son yıllarda tesettür tunik sektörü oldukça genişledi ve hem gençlere hem yetişkin kişilere hitap etmeye başladı. Tunikler, sadece tesettürlü bayanların değil fazla kilosu olan bayanlar için de kurtarıcı bir parçadır. Bol kesimli tunikler hem vücut hatlarını belli etmiyor hem de fazla kiloları gizleyen bir kıyafet olarak tesettürlü ve tesettürsüz kişilerin tercihi olabilmektedir.

 

Spor Giyimde Tunik Modası

 

Spor giyinmek ve rahat olmak başta gençler olmak üzere çoğu kişi için vazgeçilmezdir. Uzun elbiseler ve etekler çoğu zaman zorluk çıkarabiliyor. Örneğin bisiklet binerken, pikniğe giderken, at binerken veya spor yaparken elbise veya etek pek kullanımı mümkün değildir. Bu gibi aktivitelerde tunik giymek şart olabilmektedir. Bunun dışında gündelik hayatta ta rahatlık arayanlar için ideal bir parça olarak tesettür tunik kullanılabilir.

 

Kış sezonu için de bisiklet yaka triko tunikler hem rahatlığı hemde şık ve sıcak tutuculuğu ile yine trendler arasında yer almaktadır. Bu sene en çok trend olan tesettür tunik çeşidi ise giy çık tarzı üste bir dış giysi almadan giyilebilen tuniklerdir. Bunlar kombin yapımında ve aceleyle evden çıkmak gerektiğinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Yine kışlık tuniklerde keçe ve deri detaylar dikkat çekmektedir. Bu tür tunikler spor görünümün yanına biraz da şıklık katmaktadır. Keçe ve deri detaylar dışında bu sene püskül detaylar oldukça trend olacak gibi görünmektedir.

 

Klasik Ve Şık Giyimde Tunik Modası

 

Klasik tunikler, genellikle davetlerde, yemeklerde ve işe giderken giyilmektedir. Özellikle şık ve klasik bir görünüm yakalamak isteyen bayanlar düz ve tek renk tunikler tercih etmelidirler. Bu yılın klasik tarzda tunik modellerinde en çok lazer ve asimetrik kesimler, önü kısa arkası uzun tunik modelleri çok kullanılmaktadır. Bu tür tunikler kullanarak klasik ütü izli bir pantolon ve şık bir topuklu ayakkabıyla klasik ve modern bir görüntü yakalamak mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir