141

Sezonun Farklı Tarzlara Yönelik Tesettür Tunik Tasarımları Nelerdir?

Sezonun Farklı Tarzlara Yönelik Tesettür Tunik Tasarımları Nelerdir?

Sezonun Dikkat Çeken Tesettür Triko Tunik Tasarımları Nelerdir?

 

           Tesettür tunik modelleri, bayanların tercih ettiği kaliteli ve trend ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle kış sezonuna uygun olarak hazırlanan tasarımlar, bayanların büyük beğenisini toplamaktadır. Kapalı bayanların kendi tarzlarına uygun seçenekleri bulabilmeleri amacı ile farklı tasarımlar bir araya getirilmektedir. Bu sezonun trend ürünleri arasında yer alan tunik modeli ise, uzun kesime sahip olan triko tunik modelidir. Triko kullanımı ile tasarlanan tunik modelleri, bileklere kadar uzun bir kesim ile meydana getirilmiştir. Bu modellerde kol kısmında ya da manşet kısmında ip detaylarının kullanımı sağlanmaktadır. Tunik modelleri sezonun trend renkleri olan kırmızı, pembe, gri, taba, siyah gibi renkler kullanılarak oluşturulmuştur. Her bayanın kolaylıkla günlük şıklık sağlayacağı modeller trend modeller olarak seçilmektedir. Triko kullanımı özellikle kış mevsiminde içinizi ısıtacak tasarımların meydana getirilmesinde kullanılmaktadır.

 

           Tesettür tunik modellerinde kış sezonuna yönelik üretilen ve bayanların tercih ettiği diğer tasarımlar ise boncuk detaylarının kullanımı ile oluşturulmaktadır. Boncuk detaylı tunikler, kumaş seçimi olarak yine triko yapıda oluşturulmaktadır. Triko modeller uzun etek kesimi ile tasarlanarak, aralıklı boncuk işlemeleri ile modeller tamamlanmaktadır. Boncuk dikimi ile hareket kazanan modeller, şık ve zarif bir görünüm elde edilmesi amacı ile tasarlanmaktadır. Zarif bir tarz yaratmak isteyen bayanlar tarafından yapılması gereken seçimler arasında yer almaktadır. Boncuk işlemeli modellerde haki, bordo gibi sezonun trend renkleri tercih edilmektedir.

 

Tesettür Tunik Modellerinde Kullanılan Tasarım Ayrıntıları Nelerdir?

 

           Tesettür tunik modellerinin kısa tasarımlarında ise yaratıcı ve farklı modeller tercih edilmektedir. Özellikle diz üstü seviyesinde biten etek kısmı kesimi ile oluşturulan modellerde, tüy ve boncuk detaylarının kullanılması sağlanmıştır. Tüylü ve bel bölgesinde boncuk işlemesi bulunana tunik modelleri sezonun tercih edilen modelleri arasındadır. Kumaş kullanımında, farklı dokulara sahip olan kumaş modellerinin seçimi görülmektedir. Hareketli dokulara sahip olan tunik modelleri, bileğe kadar uzanan modeller ile tasarlanmaktadır. Hareketli kumaş tasarımları ile oluşturulan modeller, gri, füme, fuşya gibi renkler seçilerek tasarlanmaktadır. Yaratıcı ürün modelleri içerisinde iki renk kullanımı ile tasarlanan tunik modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller ön kısmında bulunan yırtmaç detayının içerisine eklenen farklı renkte kumaş detayları sayesinde, iki renkli tasarımlar olarak meydana getirilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir