27 haziran 1

Renkli Tesettür Abiye Modelleri Nelerdir?

Renkli Tesettür Abiye Modelleri Nelerdir?

Abiyelerde tesettür tarzı kapalı modellerde bu yaz sezonunda renkli kumaşlardan yapılmış elbiseler ön plandadır. Özellikle canlı renkler kullanılmaktadır. Dantellerle detaylandırılmış olan tesettür abiye modellerinde farklı renk çeşitliliği vardır. Buz mavisi, mint yeşili, mor, fuşya, turuncu, kırmızı, bordolu gibi albenisi olan renklere yer verilmektedir.

 

İki parçalı dantelli elbiselerde etek kısmı saten kumaşı kullanılarak tasarlanmıştır. Üst bölüm ise elbiseye hakim olan rengin üzerine dantelle kaplanmıştır. Yaz sezonunda altın ve gümüş rengi modası olduğu için danteller altın veya gümüş renkleri ile işlenmektedir. Elbiseler geniş olduğu için giyen her bayanda estetik durmaktadır. Vücuttaki fazlalıkları kapatmaya yardımcı bu model büyük beden ihtiyacı olanlar içinde favoriler arasındadır. Hem hareketli hem de kullanışlıdır.

 

Boncuk Detaylı Abiye Modellerinde Favoriler Nelerdir?

 

Boncuk detaylı işlemelere sahip tesettür abiye üzerinde yoğun işçilik bulunur. Bu tarza sahip abiyelerin genç kesim tarafından mezuniyette, sözde, nişan törenlerinde, düğünde ve kınada favori olduğu görülmektedir. Parlak işlemelerin üzerine aynı renkteki boncuklarda yapılan süslemeler elbiseyi daha şık göstermektedir. Bazı modellerde boncuklar daha yoğundur, bazılarında ise kimi yerlere serpiştirilerek kullanılmaktadır. Ön kısmında, bileklerinde ya da bel kısmında boncuk detaylar elbiseye hareket katmaktadır.

 

Kemerli Abiye Modelleri Nasıldır?

 

Bu sene abiyelerde tamamlayıcı olarak şık kemerler tasarlanmaktadır. Tesettür abiye bel kısmında elbisenin renginde veya farklı bir renk ve kumaşta kemerler mevcuttur. Altın işlemeleri olan elbiselerin kemerleri komple altın renkte olmaktadır. Simli olduğu gibi pul ve payetli kemerler vardır. Boncuk detayları olan abiyelerin kemerleri boncuklarla kaplanmıştır. Parçalı, geniş eteklere sahip abiyelerde kemer detayları vardır. Ayrıca etekleri katlı olan, kollarında ve eteklerinde tül detaylara sahip abiye modellerinde de kemer olduğu görülmektedir. Vücudu saran uzun dar eteğe sahip abiyelerde kalın kemerler vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir