tesettür abiye

Pudra Rengi Tesettür Abiyeler Nasıl Kombinlenmelidir?

Pudra Rengi Tesettür Abiyeler Nasıl Kombinlenmelidir?

Tesettür abiye modellerinde pudra pembe ve tonları en popüler renk tercihlerinden biri olmaktadır. Pudra renginin özellikle abiyelerde kullanılmasının başlıca sebebi masumiyeti simgelemesidir. Pudra rengi abiyeler çok daha sade olmaktadır. Buda tesettürlü kadınların aradığı zarifliğin pudra elbiselerde bulunduğunu göstermektedir.

 

Abiye elbise denince akla hep abartılı ve göz yoran elbise modelleri gelse de günümüzde daha çok sade ve zarif abiyeler tercih edilmektedir. Pudra abiye elbise seçiminde seçenek oldukça fazladır. Bu sebeple elbise seçimi zor olmamaktadır. Fakat elbise seçimi sonrasında seçilecek diğer aksesuarların rengi ve modeli için seçim yapmak o kadarda kolay olmamaktadır. Pudra rengi tesettür abiye modelleri tahmin edildiği kadar kolay kombin yapılan bir giyim ürünü değildir. Pudra rengi abiye ile giyilecek ayakkabı ve eşarp gibi her giyim ürünü ayrı ayrı özenle seçilmelidir.

 

Pudra ve mint yeşili uyumu

 

Pudra rengi tesettür abiyelerde ayakkabı ve çanta seçimi elbisenin doğru bir şekilde tamamlanması açısından oldukça önemli olmaktadır. Bu noktada renk faktörü devreye girmektedir. Pudra rengi elbiseler ve diğer tüm giyim ürünleri mint yeşili ile maksimum uyum yaratmaktadır. Bu sebeple ayakkabı, çanta ya da eşarpta bu tarz doğal ve yeşil tonlara yönelmek elbisenin en doğru şekilde kombin yapılmasını sağlayacaktır. Pudra rengi tesettür abiye modelleri altın ve gümüş gibi renklerle de uyum içerisinde olacaktır. Hangi rengin seçileceği kişisel zevklere bağlı olarak değişmektedir.

 

Pudra rengi abiye ve makyaj

 

Pudra rengi abiyeler sadeliğin temsilcisidir. Bu sebeple yapılacak olan özel gün makyajında biraz abartıya kaçılmasında sakınca görülmemektedir. Abartı abiyelerde ise tam tersi olarak sade ve abartısız makyajlar yapılmalıdır. Pudra abiye kombinlerinde yapılan göz makyajı için daha koyu tonların tercih edilmesi abiyenin rengini ön plana çıkaracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir