tesettür abiye

Nişan İçin Tesettür Abiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Nişan İçin Tesettür Abiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tesettür abiyeler giyileceği ortama göre çeşitlere ayrılmaktadır. Davetli olarak gidilecek bir ortamda giyilecek abiyeler ile evlenen kişinin giyeceği abiyeler bir olmamaktadır. Bu sebeple alınacak olan Tesettür nişan abiyesi de bu kriterlere uygun olmalıdır.

 

Nişan ve kına gecesi gibi evlilik öncesi aktivitelerinde giyilecek olan abiyeler çok daha gösterişli ve farklı olmalıdır. Gelin adayı davetlilerden daha özel görünmelidir. Bu sebeple herkesin bulamayacağı farklı tasarım tesettür abiye modelleri tercih edilmelidir. Nişan günü giyilecek olan abiyeler arasında seçim yapmak çoğu zaman zorlayıcı bir aşamadır. Bu aşamada kişi isteklerini ve içinden geçeni dinlemeli ve başkalarının etkisi altında kalmadan en beğendiği abiyeyi seçmelidir. Her zaman olmayan bu özel günde istenilen abiyenin giyilmemesi ileride pişmanlıklara neden olabilmektedir.

 

Brokar nişan abiyeleri

 

Brokar kumaş nişan için özel olarak tasarlanan tesettür abiye modellerinde sıklıkla tercih edilen bir kumaş türüdür. Bu kumaşın özelliği ipek kumaş üzerinde çeşitli işlemeler ve detaylar barındırmasıdır. Bu tarz kumaşlar gösterişli ve tarz duracaktır. Brokar kumaş kullanımı ile yapılmış abiyeler her zaman daha farklı ve özenli durmaktadır. Bu sebeple nişanlık seçiminde bu tarz modellere de bir göz atmak seçim aşamasında gelin adayının kafasında bir fikir oluşmasını sağlayacaktır.

 

Tesettür nişanlıkta doğru renk seçimi

 

Nişanlıklarda renk seçimi normal günlerde alınan abiyelerdeki renk seçimlerinden farklı olmaktadır. Tesettür abiye nişanlıklarda kesinlikle kullanılmaması gereken üç renk bulunmaktadır. Bunlar; beyaz, kırmızı ve siyahtır. Bu renklerin her biri farklı bir sebepten dolayı kullanılmamalıdır. Beyaz renk gelinliğe özel olmalıdır. Bu sebeple nişanlıkta beyaz renk kullanmak doğru olmayacaktır. Kırmızıda aynı şekilde kına gecesine aittir. Bu sebeple kesinlikle tercih edilmemelidir. Nişanlık seçiminde mor, fuşya, somon ve pudra rengi gibi farklı renklerin tercih edilmesi çok daha uygun olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir