tesettür elbise

Farklı Tarzlara Hitap Eden Elbise Modelleri

Farklı Tarzlara Hitap Eden Elbise Modelleri

Günlük kullanımda ve özel günlerde elbiseler sıklıkla tercih edilen kıyafetler arasında yer almaktadır. Şık ve modern bir görünüm sağlayan elbiseler; detaylı aksesuarlar kullanılmadan da kişiye hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Çok farklı kumaş ve tarzda tesettür elbise modelleri bulunmaktadır. Klasik giyinmeyi sevenlere hitap eden tarzların yanı sıra farklılık isteyenler için de değişik kreasyonlarda modern elbiseler bulunmaktadır.

Özellikle günlük hayatta elbise kullanmayı seven kişileri; spor ve şık görünen rahat elbise modellerini tercih etmektedir. Bu tarza hitap eden 4 mevsim de kullanılabilecek çok farklı elbise kreasyonları bulunmaktadır.

Asimetrik Kesim Elbiseler

Asimetrik kesimler; hangi kıyafet tarzında kullanılırsa kullanılsın, kıyafete modern bir hava katmaktadır. Tesettür elbise modellerinde de kullanılan asimetrik kesimli detaylar farklı tarzları sevenler için tercih sebebidir. Klasik elbise modellerinde de asimetrik kesimli elbiseler bulunmaktadır. Elbisenin ön etek ucu bilek üstü boylarda yer alırken, arka etek ucu topuklara kadar uzanan elbise modelleri hem spor hem de klasik tarz için çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Üçgen etek uçlarının bir araya getirildiği asimetrik kesimli elbiseler de günlük kullanımda kişiye hoş bir hava katmaktadır. Ayrıca asimetrik kesimli elbiselere; bir tarafı uzun bir tarafı kısa eteği olan, volanlı etek ucu arkada uzun önde kısa olan modeller de örnek olarak verilebilir.

Fermuarlı Elbise Modelleri

Spor giyimde çok tercih edilen aksesuarlardan biri fermuardır. Fermuar kullanımı kıyafete modern ve spor bir hava katmaktadır. Fermuar detayının elbiselerde kullanımı ise genellikle etek ucu, kollar ve üst bedende olmaktadır. Fermuarlı tesettür elbise modelleri ise; hem spor hem de rahat bir tarza hitap etmektedir.

Beli büzgülü elbiselerin üst bedeninde kullanılan fermuar detayı; hem günlük kullanımda rahatlıkla giyilebilen hem de şık görünümlü elbise modelleri ortaya çıkarmaktadır. Kollarda kullanılan fermuarlar ise aksesuar niteliğinde elbiseye hoş görünüm kazandırmaktadır. Ayrıca feracelerde de sıklıkla kullanılan fermuarın elbiselere uyarlandığı modellerde bulunmaktadır. Tüm bedeni fermuarlı elbiselerin, etek ucuna konulan büzgü detayı ile elde edilen hoş görünümlü elbise modelleri; farklı bir elbise arayışında olanlar için iyi bir alternatif olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir