tesetturisland.com

Baharda Tesettür Giyim

Baharda Tesettür Giyim

Yeni mevsimin gelmesiyle beraber tesettür giyim tercih edenler için yoğun bir mesai de başlıyor. Yeni sezon ürünleri tesettür markaları tarafından birer birer piyasaya sürülürken online mağazalar tarafından da çekimleri yapılan ürünler müşteriye sunuluyor. Her ne kadar tesettür markaları yeni sezon trendlerine göre üretim ve tasarım yapsalar da alternatif modelleri de müşteriden mahrum etmiyorlar. Peki, tesettür giyim tercihlerimizde yeni sezon alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Bu yazıda tesettür giyim alışverişlerinde yapılan hatalar ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalara değineceğiz.

Öncelikle tesettür giyim tercihlerinizde rahatlık ve sağlığınıza önem göstermelisiniz. Zira modaya uygun olup olmadığından önce bir ürün için en önemli nokta kumaşının rahat ve sağlıklı olup olmadığıdır.  Bahar ve yaz aylarında vücudun hava ve nefes almasını sağlayan bir kumaş tercih etmek her zaman yerinde olur ancak bu tür bir kumaş ararken de iç gösterme gibi bir sorunla karşılaşmak özellikle tesettür giyim tercih eden bayanlar için en istenmeyen durumlardan biridir. Böyle bir durumda astarlı bir ürün tercih etmek her zaman yerinde olacaktır.

Krep kumaş tesettür giyim ve kıyafetlerinde sıkça kullanılan ve neredeyse tam da tesettür giyim için üretilmiş bir kumaş cinsidir. Çünkü krep kumaş sık dokunan yapısı sayesinde hangi renk olursa olsun iç göstermez ve bu sayede astar gerektirmez. Elbette krep kumaşta üretilen elbise tunik ve feracelerin astarları olabilir ve çoğunda vardır ancak krep kumaş özellikle tesettürlü hanımlar için ekstra bir gizlilik ve güvenlik sağlar.

Tesettürlü abiye elbise tercihlerinde ise daha çok jakarlı abiye kumaşı tercih edilebilir. Yine saten kumaşlar da tesettürlü abiye elbiseler için idealdir. Çoğu tesettürlü abiye elbise tasarımlarında elbisenin vücutta daha iyi durması, rahat kullanım için çift astar uygulaması yapılmaktadır. Bu iki astardan ilki ve içerde olanı yumuşak ve hafif kumaştan imal edilmiştir. Vücut ile temas eden bu yapı yumuşak bir dokunuş hissi sağlar. Bu astarın üzerinde eteklerinde kabartma dikişleri de bulunabilen ara astar mevcuttur. Bu da elbisenin daha düzgün ve daha hoş durmasını sağlayan ikinci bir astardır. B astar yapısı sayesinde tesettürlü abiye elbise modelleri daha hacimli ve daha şık görünüme kavuşmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir